• English (English)

مطالعات شبکه

  • مطالعات شبکه، زیربنای ارائه خدمات مهندسی درخصوص نیروگاهها، پست‌ها، خطوط انتقال و توزیع هستند و بستر لازم برای امکانپذیر شدن انجام این خدمات را فراهم می‌آورد. مطالعات پخش بار، اتصال کوتاه و پایداری ازجمله بخش‌های اصلی مطالعات شبکه در سطح فشارقوی، فشارمتوسط و فشارضعیف هستند.

    ازسوی دیگر باتوجه‌به شکل‌گیری بازار برق در کشور و روند رو به رشد و جهت‌گیری آن به سمت ایجاد بازاری که در آن خریدار و فروشنده برق به‌گونه‌ای با یکدیگر در تعامل باشند که رفاه اجتماعی حداکثر شود، زمینه‌های مطالعاتی جدیدی در این خصوص به‌وجود آمده است که برای نمونه می‌توان به بازار خدمات جانبی، قراردادهای دوطرفه و بورس برق اشاره کرد. از دیگر موضوعاتی که زمینه‌های مطالعاتی پُرشماری را ایجاد کرده، می‌توان از شبکه‌های هوشمند نام برد.

    گستردگی شبکه‌های برق و پیچیدگی کنترل آنها به‌گونه‌ای که انرژی الکتریکی با کیفیت استاندارد به‌صورت مداوم دراختیار مصرف‌کننده قرار گیرد، بکارگیری ابزارهای نوین در قالب شبکه‌های هوشمند را پرهیزناپذیر کرده است. مقوله اندازه‌گیری و کنترل مصرف برق مشترکان که از چندی پیش در کشور ما مطرح و مطالعه و پژوهش درباره آن آغاز شده، از مصادیق شبکه‌های هوشمند است.

    باتوجه‌به اهمیت بسیار زیاد زمینه‌های مطالعات پیش‌گفته، شرکت غرب نیرو اقدام به ایجاد گروه مطالعات شبکه در معاونت انتقال و توزیع نمود تا پاسخگوی نیازهای صنعت برق باشد.

  • اطلاعات پروژه

    ردیف عنوان پروژه کارفرما تاریخ آغاز تاریخ پایان
Powered by PARS DATA